kapat
haritaTürkiye'nin Her YerineProfesyonel Altyapı Çalışmaları
irtibatBize Ulaşın0312 478 58 71 (pbx)
çalışa süresiÇalışma Saatleri7/24 Hizmet Kalitesi
Bu Sayfayı Sosyal Medya'da Paylaş
  1. Ana Sayfa Ana Sayfa
  2. Video Video
  3. Foseptik Kuyusu Temizleme Foseptik Kuyusu Temizleme

Foseptik Kuyusu Temizleme

29.08.2019 14:55:39

Foseptik çukuru nedir

Kanalizasyon sistemlerinin tam anlamıyla işleyemediği alanlarda foseptik çukurları açılarak bu alanlara şehrin kanalizasyon atıkları bırakılmaktadır. Bu alanlara foseptik çukuru adı verilmektedir. Foseptik çukurlarının duvarları beyaz kireç kaplanır.

Foseptik kuyusu temizleme işlemi hemen her yerde olabileceği gibi, günümüzde daha çok kent merkezlerinden uzak alanlarda tercih edilmektedir. Foseptik çukurları içerisindeki atık sıvı maddeleri toprağa bıraktığı için foseptik çukuru bulunan alanlarda 300 metre kadar bölümde kuyu açmak pek mantıklı değildir. Çünkü foseptik çukurunun içindeki atık sular yer altı sularına karışmaktadır.

Foseptik Çukuru Yapımı Nasıldır?

Foseptik çukuru yapabilmek için öncelikle bir çukur açmak gerekmektedir. Bunu yapabilmek için bir iş makinesi çağırmak lazımdır. İş makinesi çağırdığınız zaman bu iş çok kolay ve pratik şekilde olacaktır. Çukur açıldıktan sonra pratik bir şekilde duvar örülebilir ve duvarları kireç ile boyamak da doğru bir tercih olacaktır.

Foseptik çukuru nasıl yapılır

Foseptik çukurları adı üstünde kanalizasyon atıklarının biriktirildiği alana verilen isimdir. Foseptik çukuru yapmak için iş makinelerinden destek almak mantıklı bir tercih olabilir. Foseptik çukuru yapabilmek için öncelikle ihtiyacınız kadar bir alanda kazı çalışması yaparak bu alanı düzenlemeniz gerekmektedir.

Foseptik Çukuru Kaç Metre Olmalı?

Foseptik çukurları bireysel olarak da yapılabilir, evsel atıkların biriktirildiği alanlar için çok daha küçük ve kullanımı kolay olan foseptik çukurları tercih edilmektedir.

Oysa büyük bir alanında ya da bölgenin giderlerini taşıyacak olan alanlarda ise çok daha büyük foseptik çukurları tercih edilmektedir.

Foseptik Çukuru Nasıl Temizlenir?

Foseptik çukuru temizleme işlemi vidanjörler aracılığı ile yapılmaktadır. Kombine araçlar ile kısa süre içinde foseptik çukurları kolay şekilde temizlenebilmektedir. Bu konuda daha geniş bilgi için özdoğan vidanjör firmamız ile irtibata geçiniz.

Foseptik Çukuru Kapağı Nedir?

Foseptik çukurlarının kapak konusu en çok merak edilen sorular arasındadır. Bu alanlar için özel olarak kapaklar yapılmaktadır. Foseptik çukurları böylece güvenli şekilde hizmet etmeye başlamaktadır. Foseptik çukuru pek çok farklı alanda yapılabilmekte ve güvenli şekilde atık maddeler burada biriktirilmektedir. Temizlik ve bakım konusunda bilgi almak için firmamızı arayınız.


Son model vidanjör araçlarımız ve uzman ekibimiz ile 7/24 hizmetinizdeyiz.