kapat
haritaTürkiye'nin Her YerineProfesyonel Altyapı Çalışmaları
irtibatBize Ulaşın0312 478 58 71 (pbx)
çalışa süresiÇalışma Saatleri7/24 Hizmet Kalitesi
Bu Sayfayı Sosyal Medya'da Paylaş
 1. Ana Sayfa Ana Sayfa
 2. Bireysel Hizmetler Bireysel Hizmetler
 3. Lavabo Açma Lavabo Açma

Lavabo Açma ve Temizlik Hizmeti

Lavabo Açma
Lavabo Açma

Lavabo tıkanıklığı günlük hayatta başımıza gelebilecek rutin sorulardan bir tanesidir. Lavabolar tıkandığı zaman geçici yöntemlere başvurulabilir. Örneğin lavabo açıcı kimyasalların kullanımı ile kısa vadeli olarak lavaboların açılmasına yardımcı olabiliriz.

Bilinmesi gerekir ki lavabo açma ve temizlik hizmeti, doğru teknik ve ekipmanların kullanımı doğrultusunda yapılmaktadır. Eğer bilinçsiz kişiler tarafından farklı teknikler ile açılması uygulanırsa ciddi problemlere neden olabilmektedir.

Kendi kendinize lavobo gideri açma işlemi nasıl yapılır?

Aslında yeterli olan, işinize yarayacak tüm malzemeler banyonuzda bulunmaktaktır. Eviniz içinde yaşam alanının geniş olması ve yeni boru hatlarının çap alanlarının küçük oluşu işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Tıkalı olan gideri açmak için en hızlı olarak uygulayabileceğiniz çözüm çamaşır makinesi hortumunu alıp bulaşık makinesi veya çamaşır makinesine musluğuna bağlayın. Sonra tıkalı giderin içersine doğru sokun ve musluğu sonuna kadar açın.

Her tarafın ağzını sıkıca kapatın ve 30 saniye boyunca bekleyin. Gideri kısa süreli açtığınızı çok rahat göreceksiniz.

Lavabo Açmak İçin Kullanılan Geçici Teknikler;

 • kola ile lavabo açma,
 • tuz ve sirke ile lavabo açma,
 • lavabo açma ilacı,
 • limon tuzu ile lavabo açma,
 • lavabo açma teli,
 • evde tıkalı lavabo nasıl açılır pratik,
 • lavabo açmak doğal yöntem,
 • tıkanan lavabo nasıl açılır?

Lavobo tıkanıklığı profesyonel olarak nasıl açılır?

Lavabo açma hizmetlerinde firmamız Özdoğan Teknik olarak robot makineler yardımıyla lavaboların açılmasında hızlı ve güvenli teknikler kullanarak sizlere hizmet vermekteyiz.

Robot cihazlar boru içini görüntülediğinden dolayı tıkanıklığa sebep olan nokta bu cihazlar sayesinde en kısa sürede bulunur, deneyimli personelimiz tarafından sorun giderilmiş olur.

Teknolojiyi yakından takip eden firmamız müşterilerimize kaliteli ve güvenilir hizmet sunabilmek için alt yapı hizmetlerinde fazla para harcamamanız bakımından profesyonel yöntemlere başvurmaktadır.

Ankara lavabo tıkanıklığı açma konusunda deneyimli şirketimiz son model cihazlarımız ve alanında uzman ekibimiz ile günün her saati hizmet sağlamaktayız.

Lavabo Tıkanıklık Açma

Mutfaklarda ya da banyolarda bir zaman gelmiş, lavabo açma işi mutlaka hepimizin karşısına çıkmıştır. Klasik bir çözüm olan pompalama eğer tıkanıklık yoğunsa lavabo açma işinde bazen işe yaramaz.

Bilir bilmez kimyasal dökmek de tesisata zarar verebilir. Karbonat, sirkeli su, lavabo aç gibi tanecikli parçalar da işe yaramadı mı? O zaman siz profesyonel bir hizmet alın, daha çok zaman kaybetmekten kurtulun.

Lavabolar Neden Tıkanır?

Bu sorunun en yaygın cevabı kullanım hataları şeklindedir. Özellikle mutfak lavaboları limon çekirdeği, pirinç tanesi, biber tohumu, kalmış çay yaprağı gibi atıklarla ya da lavaboya dökülen yağların zamanla birikme yapması sonucu tıkanır.

Su gitmez ve lavabonun içinden de kötü kokular gelmeye başlar. Basınçlı su veya kaynar su dökmek ya da pompalamak bir dereceye kadar işe yarar.

Alttaki tesisatta deveboynu denilen kıvrımlı yerlerde atık birikmesi ya da yağlanma ile kireçlenme başlamışsa bu pratik çözümler pek işe yaramaz.

Aynı şekilde özellikle saç ve sakal kalıntıları ile tıkanan tuvalet lavabolarında da aynı durum görülebilir.

Artık lavabo açma gibi bir sorunla karşı karşıyasınız demektir. Ya da bu iş eskiden sorundu. Şimdi profesyonel tıkanıklık açma ekipleri var.

Sıhhi tesisat işleri artık teknik cihazların yardımıyla, hiçbir yer kırılıp dökülmeden yapılabiliyor.

Tıkanan lavabo nasıl açılır sorusunu en pratik yoldan onlar çözüyorlar.

Endüstriyel Alanlarda Sıkıntılı Oluyor

Evlerde ve işyerlerinde her zaman karşılaşılan bir sorun olan lavabo tıkanmalarının yüzlerce banyosu olan bir otelde ya da zamana karşı çalışan büyük bir yemek üretim tesisinde veya bir öğrenci yurdunda meydana geldiğini düşünün.

Pompalama gibi basit çözümler buralarda asla işe yaramaz, bu durumlarda bekletmeden lavabo açma servisini çağırmanızı öğütleriz. Turistik bir otelde tıkalı lavabolar sonucu yaşanacak prestij kaybı hiçbir masraf ile ölçülemez.

Profesyonel anlamda çalışan ekipler başta lavabolar olmak üzere, yaşam alanlarının gider sistemlerinde görülecek tıkanıklıkları, teknik cihazlar yardımıyla kolayca açabilirler.

Kameralı görüntü alabilmek, böylece tıkanıklığın yerini kırıp dökmeden birebir tespit edebilmek, bu işte çok önemlidir.

Bu ekipler de işte bunu yapmaktadırlar.Son model vidanjör araçlarımız ve uzman ekibimiz ile 7/24 hizmetinizdeyiz.