kapat
haritaTürkiye'nin Her YerineProfesyonel Altyapı Çalışmaları
irtibatBize Ulaşın0312 478 58 71 (pbx)
çalışa süresiÇalışma Saatleri7/24 Hizmet Kalitesi
Bu Sayfayı Sosyal Medya'da Paylaş
  1. Ana Sayfa Ana Sayfa
  2. Hizmetler Hizmetler
  3. Kanalizasyon Açma Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon Açma Hizmetleri

Kanalizasyon Açma
Kanalizasyon Açma

Şehir kanalizasyon hatları zaman geçtikçe dolmakta, tıkanmakta ve çeşitli kimyasal atıklar nedeniyle deforme olmaktadır. Kombine Kanal Temizleme araçlarını kullanarak kanalların temiz olmasını saglamaktayız.

Kanal Açma Hizmeti Nasıl Sağlanır?

Diyebiliriz ki yaşanan iklim değişiklikleri sonrası artan yağışlar yüzünden şehirlerdeki kanal açma hizmeti eskisine oranla çok daha önemli hale gelmiştir.

Artan nüfus, fazlalaşan yağış gibi faktörlerle özellikle büyük şehirlerde kanal açma ve bir adım ötesi olan kanalları açık tutabilme ilgili birimlerin başlı başına uğraştıkları bir iş oldu. Herkesin aklına gelen belediyelerden başka bu işlerle ilgili hizmet veren firmalar da kanal veya giderlerdeki tıkanıklıkları açma ile sürekli uğraşıyor. Hatta bu alandaki gelişmeleri ve kullanılan cihazları yakından takip eden kaliteli servisler bu faaliyetlerde bir adım öne geçtiler.

Bu arada kanal açma makinesi olarak adlandırılan cihazları internette satışa çıkan ürünler içinde göreceğiniz elektrikli bahçe aletleri ile karıştırmayın, orada bahsedilen toprakta kanal açmaktır. Tıkanan su giderlerinin açılması anlamındaki kanal açma işi ise büyük hacimli sıhhi tesisat faaliyetidir ve her zaman için işi bilenlerce yapılmalıdır.

Tıkalı Kanallar Nasıl Açılır?

Lavabolar ve banyo giderleri işin içine dahil olsa bile kanal açma dendiği zaman akla gelen öncelikle logar tıkanıklıklarıdır. Yağan yağmurun fazlalığı, yağmurla gelen çamurun gideri tıkaması ve inşaat atıkları yol boyunca kapaklarını gördüğümüz büyük kanalları tıkar. Aynı şekilde binaları bu ana kanalizasyon sistemine bağlayan çıkışların tıkanması da günlük hayatta sık sık karşılaşılan bir problemdir. Tıkanmanın nedeni genellikle tuvaletlere atılan ve suda eriyip gitmeyen, aksine birikme ve kireçlenme yapan atıklardır. Bu kütlesel tıkayıcılar içinde ne yazık ki hijyenik petlere ve çocuk bezlerine bile rastlanıyor.

Robotik Sistemler Kullanılıyor?

Şimdi bu sorun kanal açma hizmeti veren firmalar tarafından robotik cihazlar kullanılarak ve ortalığı kırıp dökmeyecek şekilde yapılabiliyor. Bu bağlantılarda büyük çoğunlukla pimaş borular kullanılıyor. Robotik cihazlar denilen sistemler ise ucunda kamera olan ve görüntülemeye olanak sağlayan bir düzenekten oluşmaktadır. Böylece boru içindeki sorunlu yer adeta nokta atışı tespit edilmektedir. Acaba tıkanıklık nerede diye gereksiz yere yapılan kırıp dökmeler ortadan kalkmıştır.

Kanalizasyon açma hizmeti veren firmalara 24 saat ulaşabilirsiniz. İnternetteki iletişim bilgilerine haber bırakmanız yeterli olmaktadır. Servis aracı ve uzman ekip hemen yardımınıza gelir.

Kanal Temizliği Niçin Yapılır?

Kanallar zamanla ev, işyerleri, fabrikalar vb. gibi yerlerin atıklarıyla zaman içerisinde dolmakta, ve çeşitli katı atık ve engeller nedeniyle de tıkanmaktadır. Kanalların hidrolik akışının sağlanabilmesi, koku ve taşmalara sebebiyet vermemesi adına kanalların temizlenmesi gerekmektedir.

  • Kanalizasyon açma fiyatları,
  • Kanalizasyon tıkanıklığı açma,
  • Kanalizasyon açma çalışmaları,
  • Pimaş açma,
  • Tuvalet açma,
  • Bina logar temizleme,
  • Kanal açma makinası

Kanal Temizliği Nasıl Yapılır?

Kanal temizliği dahada önceleri ilkel yöntemlerle yapılmaktaydı, küçük bir sorunda bile açık kazı yapılmaktaydı, ve içinden çıkılmaz hale gelen bu kazılara çözüm gerekliydi ve en nihayetinde teknoloji bu alanda da kendini gösterdi ve Kombine Kanal Temizlime Araçları üretildi.

Teknoloji harikası olan Kombine Kanal Temizlime Araçları sayesinde artık sokaklar kazılmaktan kurtuldu. Yüksek su basıncına ve yüksek vakumlama gücüne sahip bu araçlar sayesinde kanallar artık tıkanmaktan kurtulmaktadır. Bu araçların en büyük özelliği ise Recycle (geri dönüşüm). Bu özellik sayesinde su, zaman, ve işgücü olarak maksimum tasarruf sağlanmaktadır.

Recycle özelliği: kanal temizleme araçları kanal içerisindeki mevcut suyu temizleyerek tekrar kanal temizliği için hazır hale getirmesidir.

Aşama (1):
Bacaların içlerinin temizlenmesi, gerekiyorsa kırılması ve gerekli yerlere baca kurulması.

Aşama (2):
Kombine kanal temizleme araçları yardımıyla, basınçlı su ile kanaldaki pislikler bacaya kadar getirilir ve bacadan vakum yardımıyla çekilir. Böylelikle kanal tam anlamıyla temizlenmiş olur.Son model vidanjör araçlarımız ve uzman ekibimiz ile 7/24 hizmetinizdeyiz.