kapat
haritaTürkiye'nin Her YerineProfesyonel Altyapı Çalışmaları
irtibatBize Ulaşın0312 478 58 71 (pbx)
çalışa süresiÇalışma Saatleri7/24 Hizmet Kalitesi
Bu Sayfayı Sosyal Medya'da Paylaş
  1. Ana Sayfa Ana Sayfa
  2. Bireysel Hizmetler Bireysel Hizmetler
  3. Tuvalet Tıkanıklığı Açma Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma
Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Ev ve iş yeri ortamlarında farklı sebeplerden ötürü tıkanan tuvaletler size sorun yaratabilmektedir. Tuvalet tıkandığı zaman ilk belirtisi olarak gözüken kirli suyun dışarıya taşması ve gider hattından suyun gitmemesi tuvaletin tıkanıklığının ilk belirtisidir. Giderde oluşturduğu çatlaklar nedeniyle bina alt komşunuza kadar inen sular, komşularınızla aranızın bozulmasına sebebiyet katabilir.

Tuvalet tıkanıklığı dışarıdan bakıldığında zahmetli ve pahalı bir hizmet olarak görülmektedir. Tam aksine günümüz koşullarında maliyeti düşük ve sorunun çözümü kısa sürede gerçekleşmektedir. Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemlerinde Özdoğan Teknik olarak kullanmış olduğumuz profesyonel temizlik makineleri sayesinde eviniz içerisinde oluşabilecek tüm tıkanıklık sorunlarının önüne geçmekteyiz.

Tuvalet gideri açma işlemlerinde muhakkak kurumsal alt yapı firmaları tercih edilmeli, tıkanıklık sorunları profesyonel makineler yardımıyla giderilmesi gerekmektedir.

Tuvalet Neden Tıkanır Sebebi Nedir?

Hayatın yoğun olarak ritim tuttuğu, gündelik hayatta sıklıkla kullanmış olduğumuz ev, iş yeri, okul, hastane vb. yerlerde tıkanıklık sorunları meydana gelebilir. Tuvaletlerin yanlış kullanımından doğan sıkıntılardan dolayı da tuvalet tıkanıklığı oluşabilmektedir. Tuvalet giderine atılan bez, oyuncak, poşet, naylon benzeri maddeler atıldığı zaman tıkanıklık sorunları oluşabilmektedir. Tuvalet tıkanıklık temizliğinde doğru yöntemler uygulanmadığı zaman giderlerde çatlaklar meydana gelebilir.

Tıkanıklığın tam olarak sebebinin araştırması görüntülü kameralı cihazlar kullanarak yapılması gerekmektedir. Tıkanıklık nereden geliyorsa kamera ile tespit edilip görüntüye aktarıldıktan sonra sorun kısa sürede çözülür. Eğer tıkanıklık sorunu bilinçsiz kişiler tarafından sağlanır ise sizlere sonradan ek masraflar çıkabilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Zaman zaman kanalizasyon sorunları evimizi tehdit eder ve tuvalet tıkanıklığı açma ihtiyacı baş gösterir. Daha kolay hale gelen tuvalet tıkanıklığı açma işlemi birçok ev sahibinin kabusudur. Nedeni bilinmediği için aniden görülen ve insanı hazırlıksız bırakan bu durum hijyen açısından da acil çözüm gerektirir. İyi olmayan bir kanalizasyon sistemi doğru düzgün yapılmadığında bu taşma ve tıkanma sorunlarının görülmesi kaçınılmazdır.

  • Tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır,
  • Tuvalet tıkanıklığı açma ilaçları,
  • Normal tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır,
  • Tuvalet tıkanıklığı açma aparatı,
  • Tuvalet tıkanıklığı açma ankara,
  • Tıkanan tuvalet nasıl açılır karbonat


Günümüzün teknolojik gelişmelerinden payını alan bu sektörde de artık çok kolaylık vardır. Tıkanıklığın anında tespit edildiği özel cihazlar kullanılarak çözüm en kısa sürede uygulanmaktadır. Tıkalı gider borularının tespit edilmesi ve kısa sürede açılması için hizmet veren birçok uzman size bu konuda yardımcı olacaktır.

Evlerde, işyeri ve konaklama tesislerinde önemli bir sorun olan tıkanmaların giderilmesi için temizliğin yapılması şarttır. Eğer bu tür sorununuz varsa, vakit kaybetmeden bir uzmandan destek almanız gerekir. Basit sorunları ise kendiniz zaten çözebilirsiniz.

Tuvalet Tıkanmaları Neden Olur?

Tuvaletlerin tıkanma nedenleri aslında çok barizdir. Birçok insan bu hataları yapmasa da halen yapanlar vardır. Bilerek ya da bilmeyerek tıkanan tuvalet tıkanıklığı açma işinde genelde tıkayan ürün hala boruda birikir. Bu da ilerleyen zamanda ciddi bir tıkanmaya neden olur. Aşağıdaki durumlar tuvaletin tıkanmasına neden olur.

Islak mendil, kâğıt havlu ve tuvalet kâğıdı, sert cisimler, bebek bezi, kadın pedleri, alçı, çimento ve kedi kumu gibi ağır malzemeleri tuvalete atmak tıkanmaya yol açar.

Tuvalet tıkanıklıklarının nedeni tespit edilerek kullanıcıya gerekli uyarılar yapılır. Sonrasında tıkanmalar giderilerek tuvalet gideri normale döner.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Eğer yavaş yavaş gider yapıyorsa, lavabo açıcı ya da pompa yardımıyla tıkanmaların giderilmesini sağlayabilirsiniz. Basit tıkanmalar için bu yöntemler işe yarar. Ancak daha sıkıntılı durumlar varsa hemen ekiplerimizi aramanız gerekir. En kısa sürede müdahale edilerek sorununuz çözülecektir.

Mesela temizliğe rağmen geçmeyen tuvalet kokusu tıkanıklık nedeniyle görülür. Bu tür sorunların nedeni temel tıkanıklıklar olabilir. Bazen tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti yeterli olurken bazen yeterli olmaz. Tuvaletin değiştirilmesini gerektiren durumlarla da karşılaşmak olasıdır.

Tuvalet ve Banyo Tıkanmaları İçin Bizi Arayın!

Günün her saati aşağıda ki telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

0312 478 58 71 - 0536 264 69 35 - 0554 569 43 33

Ankara Tuvalet Tıkanıklığı Açma Hizmetleri

Ankara Tuvalet Tıkanıklığı Açma Hizmetleri olarak, tıkanıklık sorunları olduğunda ekibimiz en kısa süre içerisinde size dönüş yapacaktır. Bunun için iletişim sayfamızdan dilerseniz bize yazabilirsiniz.
Son model vidanjör araçlarımız ve uzman ekibimiz ile 7/24 hizmetinizdeyiz.